Profil firmy

Jesteśmy liderem polskiego rynku w produkcji folii termoformowalnych, preform i butelek PET. Wykorzystując najlepsze rozwiązania technologiczne, niezmiennie utrzymujemy wysoką jakość. Dla naszych produktów jest ona standardem.

Poszukując ciągle nowych, lepszych rozwiązań, systematycznie inwestujemy w prace badawczo-rozwojowe. Ich efektem są nowoczesne wyroby z tworzyw sztucznych. Szczególnie ważne dla nas jest wprowadzenie na rynek najbardziej ekologicznych sposobów produkcji i recyklingu odpadów. Jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy własną linię recyklingu opakowań. Kompleksowo wykorzystujemy odpady typu PET, wytwarzając ponownie na ich bazie wyroby o charakterze rynkowym.

W 2015 roku wdrożyliśmy program HMW (Hanex Management Way), którego podstawą jest baza najlepszych rozwiązań w obszarze operacji wewnętrznych firmy, ciągłe ich doskonalenie i optymalizacja. Funkcjonowanie programy HMW jednocześnie przekłada się na wzrost zaangażowania pracowników w realizację zadań z wykorzystaniem narzędzi HMW, takich jak PSG (Problem Solving Group), PDCA (Plan Deminga), SMED, Kanban czy Kaizen.

Naszym kluczem do skutecznej sprzedaży jest już nie tylko marka, ale też nowoczesne i estetyczne opakowanie. Wiele produktów na rynku to wyroby firmy Hanex. Współpracujemy z przedstawicielami najbardziej znanych światowych marek branży spożywczej, napojowej, kosmetycznej, chemicznej czy medycznej, a także z największymi firmami tych branż w Polsce.

Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów są prestiżowe certyfikaty uzyskane przez firmę Hanex, m.in. te przyznane przez TUV NORD CERT, gwarantujące bezpieczeństwo stosowania naszych wyrobów w każdej branży, w tym również w medycznej i artykułów spożywczych.

Dwudziestoletnie doświadczenie, rozwiązania dedykowane konkretnemu klientowi, optymalizacja procesów produkcyjnych oraz systemowa realizacja dostaw sprawiły, że dziś firma Hanex ma ugruntowaną pozycję lidera na rynku opakowań z tworzyw sztucznych.

Nasz docelowy rynek tworzą producenci wód, napojów, soków, mleka i przetworów mlecznych, przetwórcy owoców i warzyw, producenci kosmetyków i chemii gospodarczej, producenci win, piwa i wódek, przetwórcy mięsa i ryb, producenci materiałów technicznych, baterii, sprzętu Audio V, przyborów kosmetycznych, producenci pojemników pet, blisterów itd.