Folie

Wszystkie folie firmy Hanex są trójwarstwowe i w większości powstają z materiałów recyklowanych. Mogą być barwione w masie, wszystkie też są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Hanex posiada 4 linie produkcyjne, na których miesięcznie powstaje 1200 ton folii! Firma produkuje szeroką gamę folii w zależności od ich przeznaczenia. Są to folie typu APET, RPET, GGG, GRG, GAG. W ofercie dostępne są także laminaty PET/PE, PET/EVOH/PE oraz aktywne folie barierowe PET/PE. Na życzenie klienta Hanex produkuje laminaty również w wersji „peelable”. Posiada też folie specjalne G-PET, wysoko cenione przez branżę medyczną, a także folie spienione i antystatyczne. 

Ogólne warunki sprzedaży i dostaw
- pobierz plik

Folia PET/PE


Folie PET/PE są to folie „barierowe” 
PET laminowane warstwą folii PE o grubości 50 µm. Dostępny również laminat z EVOH i PEEL 
(w konfiguracjach: PET/PE, PET/PE/PEEL, PET/EVOH/PE, PET/EVOH/PE/PEEL).

Stosowana jest do produkcji opakowań dla łatwo psujacych się produktów żywnościowych, m.in. celem wydłużenia okresu przydatności. Z powodzeniem wykorzystywana m.in. w przemyśle mlecznym, mięsnym czy rybnym.

PET/PE Active +
​Folia zawiera dodatek aktywny wobec tlenu, polepszający właściwości barierowe oraz obniżający zawartość tlenu w opakowaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się lepsze właściwości barierowe na tlen, CO2 i promieniowanie słoneczne niż dla folii z EVOH. Dodatkowo aktywnie wychwytywany jest również resztkowy tlen zawarty w produkcie czy między jego kawałkami/plastrami, trudny do usuniecia nawet w procesie pakowania MAP. Dzięki unikalnej technologi można bardzo precyzyjnie „sterować” aktywnymi i pasywnymi właściwościami folii/opakowania na poszczególne gazy i dobierać je do konkretnego produktu czy czasu jego przechowywania.