Folie

Wszystkie folie firmy Hanex są trójwarstwowe i w większości powstają z materiałów recyklowanych. Mogą być barwione w masie, wszystkie też są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Hanex posiada 4 linie produkcyjne, na których miesięcznie powstaje 1200 ton folii! Firma produkuje szeroką gamę folii w zależności od ich przeznaczenia. Są to folie typu APET, RPET, GGG, GRG, GAG. W ofercie dostępne są także laminaty PET/PE, PET/EVOH/PE oraz aktywne folie barierowe PET/PE. Na życzenie klienta Hanex produkuje laminaty również w wersji „peelable”. Posiada też folie specjalne G-PET, wysoko cenione przez branżę medyczną, a także folie spienione i antystatyczne. 

Ogólne warunki sprzedaży i dostaw
- pobierz plik

Folia specjalistyczna


Folia Medyczna
Produkowana na bazie najlepszych granulatów APET i GPET, by spełnić wysokie normy jakościowe.

ECO-PET -  Rpet Techniczny
(A/B/A) – wewnętrzna warstwa „B” - ok. ​70-80% - wykonana z materiałów recyklowanych „drugiego sortu” o obniżonej jakości. Charakteryzuje się zwiekszoną ilością tzw. „żelek” oraz tym, że nie jest transparentna. Dzięki zastosowaniu materiału pierwotnego do produkcji warstw zewnętrznych nadaje się również do kontaktu z żywnością.

Metalic-Look 
Folia PET, która dzięki zastosowaniu odpowiednich masterbaczy uzyskuje unikalny efekt metalicznego połysku. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle cukierniczym oraz rybnym. Folia konkuruje w zakresie ekologii z foliami metalizowanymi. Doskonale nadaje się do termoformowania, nie występują w niej pęknięcia warstwy metalizowanej. Barwimy ją w masie, więc każda warstwa może mieć inny kolor. Możemy zastosować też dodatki metaliczne, złote, srebrne lub dodatki „brokatowe”, co wpływa na poprawę estetyki produktu.

Folia RRR
O wysokim standardzie estetycznym przeznaczona dla wymagających odbiorców o proekologicznym nastawieniu. Warstwa wewnętrzna wykonana jest z recyklowanych płatków PET. Warstwy zewnętrzne wykonane sa z recyklatów PET, oczyszczanych specjalnymi, najnowocześniejszymi technologiami, gwarantujacymi dopuszczenie do żywności w Polsce, krajach EU i USA.